RK Borac pobjedom nastavlja evropski put

19.12.2020. | 19:40

Rukometaši Borac m:tel-a savladali su predstavnika samoproglašenog Kosova – ekipu Besu Famgas, u revanš utakmici trećeg kola EHF kupa (23:20).

Banjalučani su se tako plasirali u 1/8 finala eminentnog evropskog takmičenja, ali put nije bio ni malo lagan. Podsjećamo u prvom meču Borac je poražen (22:24), i za prolaz bila je potrebna pobjeda od dva ili više golova razlike.

Sjajno je domaćin započeo meč, poslije 10 minuta igre na semaforu je stajalo 5:0, briljirao je golman Bojan Ljubišić, sa dva odbranjena sedmerca, i još tri udarca, ali onda se nezgodno povrijedio, kao i Lukić, i banjalučani su upali u probleme.

Gosti su do 23. minuta stizali vodstvo Borca, i onda prešli prvi jedini put u vodstvo 8:9, ali ipak Banjalučani na odmor odlaze sa minimalnom prednosti (11:10).

Kako prenosi RTRS, u nastavku se igralo gol za gol, nervozno na obje strane, sa velikim brojem promašenih zicera, ali Borac se bolje snašao u završnici i zasluženo se plasirao u sljedeću rundu Kupa EHF-a.