Rezultati NBA utakmica: Bogdanović odigrao najbolju partiju u sezoni

16.11.2023. | 07:15

Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović je odigrao najbolju utakmicu u sezoni i bio najefikasniji u timu Atlante ali im to nije pomoglo da izbjegnu poraz od Njujorka sa 116:113 na svom terenu.

Gosti su dobili meč u vrlo neizvjesnoj završnici u kojoj Bogdanović nije uspio da pogodi trojku i obezbijedi produžetak.

Bogdanović je meč završio sa najefikasnijim učinkom u ovoj sezoni od 28 poena uz po 3 skoka i asistencije za 29 minuta igre.

Odlukom trenera Kvin Snajdera srpski reprezentativac je igru napustio pet i po minuta prije kraja susreta pri rezultatu 101:94, a na parket se vratio uoči odlučujućeg napada Atlante i preuzeo odgovornost, prenosi RTS.

Ta pauza je možda i doprinijela tome da u pretposljednjem napadu promaši šut za tri poena kojim bi izborio produžetak meča, a potom to nije pošlko za rukom ni Dežontu Mariju.

Za razliku od srpskog asa, ostali prvotimci Atlante nisu imali uobičajenu efikasnost.

Tre Jang je utakmicu završio sa 15 poena uz 17 asistencije, a Mari je dodao dva poena manje.

U timu pobjednika najefikasniji je bio Džulijus Rendl sa 29 poena, a odličnu podršku je imao od Džejlen Bransona sa 24 i Imanuel Kviklija sa 20 postignutih poena.

Tim Njujorka je tako došao do šeste pobjede u sezoni čime se uz pet poraza izjednačio upravo sa Atlantom.

U narednih nedjelju dana Atlantu očekuje serija duela na domaćem terenu u kojoj će gostovati timovi Filadelfije, Indijane i Bruklina.