Revanš će biti formalnost: Fudbaleri Tuzla sitija deklasirali Rudar Prijedor

01.03.2023. | 15:30

Fudbaleri Tuzla sitija deklasirali su Rudar Prijedor sa 5:0 i tako praktično prošli u polufinale Kupa BiH.

Tuzlaci nisu imali milosti, do vrha su napunili mrežu gostiju, pa će revanš na Gradskom stadionu u Prijedoru 15. marta biti puka formalnost.

S obzirom na to da je današnji domaćin premijerligaš, a gost član Prve lige Republike Srpske, očekivalo se trijumf favorita. Pa ipak, malo ko se nadao ovakvom rezultatu, posebno ako se zna da je Siti imao problema sa povredama.

Uprkos tome, izdominirao je. Posao mu je olakšan u 23. minutu, kada je zaradio penal. Njega je u vođstvo pretvorio Mićo Kuzmanović i od tada je sve bilo lakše za Plave.

Epilog se dao naslutiti kada je Eldin Mehmedović u finišu prvog dijela povisio na 2:0, a pogotovo pošto je Nemanja Pekija zatresao vlastitu mrežu tik pred odlazak na odmor.

U nastavku je Kuzmanović sa još dva pogotka praktično odveo Tuzlake među četiri najbolje ekipe.

Imali su Prijedorčani šansu da ublaže poraz, međutim, nisu, pošto je Nevres Fejzić u finišu zaustavio udarac Mileta Kovačevića sa “kreča”.

Sinoć je Željezničar sa 2:1 bio bolji od Zvijezde Gradačac. Danas su na programu još dueli Radnik – Zrinjski (16 časova), te Sloga – Velež (18.30).