Remi Širokog i Zrinjskog, Sarajevo ubjedljivo protiv Igmana

30.10.2022. | 21:08

Danas su odigrane dvije utakmice 16. kola M:tel Premijer lige BiH. U derbiju kola Široki Brijeg i Zrinjski odigrali su neriješeno 1:1, dok je ekipa Sarajeva u Zenici bila bolja od Igmana 3:1.

Bodove u derbiju kola podijelili su Široki i Zrinjski. Početak meča nije mnogo obećavao. Gosti su imali više loptu u svom posjedu, a najbolja šansa na u prvom dijelu desila se u finišu, kada je nakon centaršuta Bilbija glavom sa nekoliko metara pogodio stativu.

U drugom poluvremenu viđena su dva gola, a prvi do prednosti stigao je Široki, u 68. minuti, kada je mrežu gostiju pogodio Mašić.

Ipak, prednost domaćih nije dugo trajala. Zrinjski je preko Јakovljevića uspio da izjednači u 72. minuti za konačnih 1:1.

U drugoj utakmici dana Sarajevo je upisalo tri boda protiv Igmana. Domaći su stigli do prednosti već u 13. minuti, preko Čatakovića.

Imali su prednost domaći do pred kraj prvog poluvremena, kada je Igman do izjednačenja doveo Alagić.

Sarajevo do nove prednosti stiže u 64. minuti, kada je mrežu gostiju pogodio DŽafić, a konačan rezultat postavio je Mustafić u 93. minuti, penosi RTRS.