Remi Partizana i Nice u Beogradu

15.09.2022. | 23:04

Fudbaleri Partizana remizirali su sa Nicom rezultatom 1:1 u Humskoj, u drugom kolu Lige konferencija.

Partizan je zabilježio drugi remi, baš kao i Nica, sa kojom je izjednačen na drugom mjestu Grupe D.

Crno-bijeli su mogli i do sva tri boda koja su vjerovatno i zaslužili, ali su na kraju morali da se zadovolje jednim.

Gordan Petrić je poslije ove utakmice ostao neporažen na klupi Partizana sa pet pobjeda i četiri remija.

Hladan tuš dobio je Partizan u Humskoj i to već u 2. minutu.

Odbrana domaćina nije još ni uspjela da se stabilizuje, a već je primila gol.

Lijevi bek Džo Brajan je ostao sam i preciznim udarcem iz dobre pozicije matirao je Popovića za 0:1.

Nedugo nakon primljenog gola crn-bijeli su se razbudili i zaigrali dosta bolje, a Nica je bila ta koja se povukla.

Napadalo se povremeno na obje strane, ali većih prilika nije bilo.

Početkom druge polovine prvog poluvremena vidjeli smo nekoliko dobrih odbrana Popovića, a u 44. najveću priliku na meču.

Poslije velike gužve lopta se odbila do Natha, a on ju je poslao direktno u gol pored Šmajhela… I tu se ispriječio desni bek Atal i blokirao je glavom, pa se na pauzu otišlo sa 0:1.

Crno-bijeli su ofanzivno ušli i u drugo poluvreme, ali je Nica u jednom trenutku preuzela inicijativu.

Nisu gosti iz Francuske uspjeli da stvore ozbiljniju šansu i u 60. minutu je došlo do zasluženog izjednačenja.

Dijabate se namjestio na lijevu nogu, a onda savršenim udarcem matirao Šmajhela poslavši loptu pod rašlje za 1:1.

Vicešampion Srbije je krenuo još jače poslije postignutog gola, Dijabate je prijetio, ali je u 65. minutu bilo mnogo sreće pošto je Nica pogodila stativu.

U 70. minutu cio stadion je praktično video preokret, ali se Rikardo obrukao.

Šutirao je sa oko 12 metara iz potpuno izgrađene pozicije, sa dosta vremena za namještanje, ali je lopta prohujala daleko preko prečke.

Do kraja utakmice Partizan je bio boji, napadao je i želio pobjedu, a Petrić je pravio ofanzivne izmjene. Ipak, promjene rezultata nije bilo.