Real deklasirao Seltik za prvo mjesto: Lajpcig takođe u osmini finala Lige šampiona

02.11.2022. | 21:26

Fudbaleri Reala pobijedili su večeras u Madridu ekipu Seltika rezultatom 5:1 u meču posljednjeg, šestog kola grupe F Lige šampiona.

Golove za Real postigli su Luka Modrić (penal) u šestom, Rodrigo (penal) u 21, Marko Asensio u 51, Vinicijus u 61. i Federiko Valverde u 71. minutu. Golman Reala Tibo Kurtoa odbranio je penal, koji je u 35. minutu izveo fudbaler Seltika Josip Juranović. Jedini strijelac za goste dao je Žota u 84. minutu.

Lajpcig je u Varšavi pobijedio Šahtjor 4:0. Pogotke za njemački klub postigli su Kristofer Nkunku u 10, Andre Silva u 50, Dominik Šobošlai 62. i Dani Olmo u 68. minutu.

Prvo mjesto na tabeli osvojio je Real sa 13 bodova, dok je Lajpcig drugi sa 12. Ova dva kluba igraće u Ligi šampiona, dok se Šahtjor kao treći seli u 1/16 finala Lige Evrope. Seltik je posljednji sa samo dva boda.

Žrijeb osmine finala Lige šampiona biće održan sedmog novembra od 12 sati u Nionu.