Vlahović pogodio, Rašford “bombom” presudio Betisu: Strašni Fejenord brojao do sedam VIDEO

16.03.2023. | 21:39

Fudbaleri Juventusa savladali su Frajburg rezultatom 2:0 (1:0) i tako obezbijedili četvrtfinale Lige Evrope.

Strijelci za klub iz Torina bili su srpski reprezentativac Dušan Vlahović i Federiko Kijeza.

U prvoj utakmici su takođe slavili „bajnkoneri“ sa 1:0.

U finišu prvog poluvremena meča u Njemačkoj Vlahović je realizovao jedanaesterac i prekinuo jednomjesečni post.

Posljednji put je bio strijelac prije tačno mjesec dana – 16. februara u duelu sa Nantom u šesnaestini finala Lige Evrope.

Vidjećemo hoće li proraditi i u Seriji A, gdje je prethodni put pogodio mrežu sedmog februara.

Od 44. minuta suseta domaći tim je igrao sa igračem manje, pošto je Manuel Gulde zaradio drugi žuti karton.

Tačku na ovu utakmicu stavio je Kijeza, golom u donji lijevi ugao. Uspio je prvo da kreira idealnu poziciju za šut, međutim lopta je udarila u prečku, a onda se opet našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i upisao se u listu strijelaca.

Mančester junajted deklasirao je Betis

Mančester junajted deklasirao je Betis (4:1) u prvom meču, a u revanšu je lako odradio posao i otišao u četvrtfinale.

Slavili su u Španiji protiv Betisa rezultatom 1:0 (0:0).

Junak utakmice bio je engleski napadač Markus Rašford.

On je zatresao mrežu u 56. minutu, na asistenciju Kazemira.

Dominacija Junajteda i nastavak glavnog favorita za osvajanje trofeja, uz Arsenal, na putu ka trofeju.

Fener savladao Sevilju

Istim rezultatom slavio je i Fenerbahče protiv Sevilje.

Pobijedili su španski tim rezultatom 1:0 (1:0).

Gol je postigao Ener Valensija u 41. minutu, ali to nije bilo dovoljno.

Sevilja je slavila 2:0 u prvom meču i Nemanja Gudelj i Marko Dmitrović prošli su dalje.

Obojica su odigrali cijeli meč i sada ih čeka četvrtfinale Lige Evrope.

Dominacija Fejenorda

Fejenord je na domaćem terenu ponizio ukrajinski Šahtjor.

Slavili su rezultatom 7:1 (3:0).

Već u prvom poluvremenu vidjelo se u kom pravcu ide ovaj susret.

Himenes je načeo domaćina u devetom minutu, da bi Kokču u 24. i 38. minutu iz penala već tada praktično riješio ko će proći dalje.

Nije se zaustavio Fejenord u drugom dijelu i napunio je mrežu Šahtjora do vrha.

Idrisi je pogodio u 49. minutu za ’’poker’’ i u 60. minutu za ’’petardu’’, da bi Jahankbaš u 64. i Danilo u 67. minutu osramotili tim iz Donjecka.