Rapsodija Fenera: Džeko se osamio na vrhu liste strijelaca

07.01.2024. | 17:45

Fudbaleri Fenerbahčea pobijedili su danas u gostima ekipu Istanbula rezultatom 5:1 u meču 19. kola turske Superlige.

U ekipi Fenerbahčea briljirao je Džengiz Under, koji je postigao četiri gola za svoj tim. On se upisao u strijelce u šestom, 34, 44. i 46. minutu. Jedan gol za gostujući tim postigao je kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Kapiten srpske reprezentacije Dušan Tadić bio je starter u ekipi Fenerbahčea, a imao je priliku da se upiše u strijelce u 63. minutu iz penala. Međutim, njegov udarac sa 11 metara je zaustavio golman Istanbula Alp Arda. Srpski fudbaler je potom zamjenjen u 77. minutu. Jedini gol za Istanbul postigao je Muamer Sarikaja u 32. minutu.

Fenerbahče se nalazi na prvom mjestu na tabeli turske Superlige sa 47 bodova, a u narednom kolu na svom terenu dočekaće Konju.

Istanbul je posljednji na tabeli turskog šampionata sa samo pet bodova, a ovaj klub u narednom kolu gostovaće Adani.