Radnik se pobjedom izvukao iz opasne zone, Olimpik pao na začelje

16.05.2021. | 19:09

U preostala dva kola m:tel Premijer lige BiH čeka nas dramatična završnica u borbi za opstanak.

Susreti 31. kola dodatno su zakomplicirali situaciju, a tri kluba na dnu imaju po 25 bodova.

Radnik se pobjedom nad Olimpikom (1:0) izvukao iz opasne zone, a istovremeno gurnuo goste na posljednju poziciju.

Velika tri boda donio im je kapiten Velibor Đurić sjajnim golom u 36. minuti.

Posao im je dosta olakšao crveni karton veznjaka gostiju Marka Perišića u 21. minuti.

Susret je pred sami kraj nakratko prekinut, nakon što su gostujući igrači odbili nastaviti meč zbog nedosuđenog penala. Ipak, nastavljen je i priveden kraju.

Zrinjski je s 3:1 savladao Krupu i ostavio je na 11. mjestu.

Za “Plemići” su pogađali Nemanja Bilbija iz penala u 26. minuti, te Ivan Bašić u 53., dok je prvi gol bio djelo igrača gostiju Jovana Pavlovića, piše “Avaz”.

Sloboda i Široki Brijeg su odigrali 1:1, pa se Zrinjski probio na četvrto mjesto. Za Slobodu je pogodio Robert Mišković u

Isti rezultat bio je i u duelu Tuzla Cityja i Veleža. Gosti su poveli preko Dejana Georgijevića u 36. minuti, a izjednačio je Vojo Ubiparip s bijele tačke u 76.