PSŽ bolji od Sitija: Utakmicu obilježio prvi gol Mesija od dolaska u klub

28.09.2021. | 23:35

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Mančester siti rezultatom 2:0, u derbiju Grupe A.

Utakmicu je obilježio i prvi gol Lionela Mesija od dolaska u klub, u 74. minutu, čime je stavio tačku na pobedu.

Prije tog pogotka, domaći su imali prednost, stečenu u ranoj fazi meča, kada je mrežu Edersona pogodio Idrisa Gana Gej.

Parižanima je ovo prvi trijumf u elitnom takmičenju, nakon početnog remija sa Brižom, dok je Sitiju ovo prvi poraz, poslije pobjede nad Lajpcigom na startu.

Nakon početnog ispitivanja snaga, prvi su zapretili domaći – i poveli.

Strijelac je u osmom minutu bio Idrisa Gana Gej, koji je iskoristio dodavanje Kilijana Mbapea i loptu zakucao u gornji desni ugao Edersonovog gola.

Nakon pogotka došlo je do malog zatišja, da bi gosti u 27. minutu imali dve ogromne šanse u samo dve sekunde.

Oznake: Mančester Siti