Prvo kolo turnira u Astani: Rubljov prejak za Đerea

03.10.2022. | 18:15

Laslo Đere nije uspio da se plasira u drugo kolo turnira u Astani.

Srpski teniser, koji je uspješno prebrodio kvalifikacije, zaustavljen je u prvom kolu glavnog žrijeba, i to od petog nosioca, Andreja Rubljova, 6:4, 6:3.

Moskovljanin je od Lasla bio bolji i krajem avgusta u prvom kolu US Opena i ovo je četvrti uzastopni turnir na kojem je teniser iz Sente poražen u prvom kolu glavnog žrijeba.

Duel Đerea i devetog igrača svijeta trajao je 71 minut i Rus je pokazao da je u boljoj formi.

Imao je Đere tri šanse za brejk u sedmom gemu početnog seta, ali ih nije iskoristio.

Rubljov je iskoristio prvu priliku u desetom gemu za 6:4. Rus je u drugom setu nastavio još bolje, uz brejk je stigao do 3:0 i tu prednost nije ispuštao do kraja.

Iskoristio je prvu meč loptu u devetom gemu.

Njega u drugom kolu očekuje sudar sa kvalifikantom, Kinezom Džidženom Džangom koji je iznenadio Aslana Karaceva, 4:6, 6:4, 6:1.

Malo iznenađenje je i poraz Feliksa Ožea-Alijasima od iskusnog Roberta Bautiste Aguta, 6:4, 7:6 (6), piše B92.