Prvi poraz fudbalera Borca na pripremama: Dnjipar slavio u tijesnom meču

12.02.2022. | 12:18

Fudbaleri Borca doživjeli su prvi poraz na pripremama u Turskoj, ali su ostavili sjajan utisak u duelu sa trećeplasiranim timom ukrajinskog prvenstva Dnjiprom.

U najjačoj provjeri u Antaliji poraženi su sa 2:3, što daje nadu da će “crveno-plavi” biti mnogo bolji u proljećnom dijelu šampionata.

Ukrajinci su poveli već u 4. minutu fenomenalnim golom Franka sa 16 metara, a prednost je u 33. minutu diplirao Artem Dovbik.

Do kraja poluvremena istakao se golman Banjalučana Nikola Ćetković, a onda su njegovi saigrači u drugo izašli mnogo odlučniji.

Pritisak je urodio plodom u 71. minutu kada je pogodio Dejan Meleg na asistenciju Milana Vušurovića. Dva minuta kasnije Dnjipar je postigao novi gol.

Nakon centaršuta sa desne strane, Dovbik je udarcem glavom iz peterca postigao svoj drugi gol na utakmicim.

Ipak, već u narednom minutu Obren Cvijanović krade loptu nakon greške u odbrani ukrajinske ekipe i vraća svoju ekipu u život i postavlja, kasnije će se ispostaviti konačnih Dnjipro – Borac 3:2. Za danas je planiran još jedan meč.

Od 15.30 po našem vremenu “crveno-plavi” igraće protiv poljske Rešovije, prenosi GlasSrpske.

Oznake: FK Borac, Fudbal, Poraz