Prva pobjeda Stankovića u Seriji A: Sampdorija preživjela pakao i prepustila “fenjer”

24.10.2022. | 20:52

Dejan Stanković je stigao do prve pobjede u Seriji A kao samostalni trener.

Srpski stručnjak je sa Sampdorijom slavio u derbiju začelja protiv Kremonezea u gostima s minimalnih 1:0 u 11. kolu šampionata Italije, a gol odluke postigao je Omar Koli u 78. minutu poslije dodavanja Manola Gabijadinija.

Glavni sudija Mareska je konstatovao VAR sobu zbog eventualnog ofsajda, ali se pokazalo da asistent nije bio u nedozvoljenoj poziciji.

Na ovaj način tim iz Đenove je stigao do prvog trijumfa u sezoni, a svom večerašnjem rivalu prepustio je mjesto “fenjeraša”.

Domaći tim je imao veliku šansu da povede u sedmom minutu, ali je golman Emil Audero odbranio penal Sirilu Desersu koji je šutirao po sredini gola.

Sampdorija sada ima šest bodova, Kremoneze je na četiri, a između njih sa pet bodova je Verona koja večeras (20.45) gostuje Sasuolu.

Dekijevaekipa je na 18. mjestu, koje vodi u niži rang, a iznad nje su Leće sa osam i Specija sa devet bodova.