Prva liga RS: Borac preokretom savladao Slogu

18.05.2019. | 22:10

Ekipa Borca je preokretom u drugom poluvremenu stigla do sva tri boda na meču 6. kola Lige za šampiona Republike Srpske protiv Sloge iz Gornjeg Crnjelova – 2:1.

U 19. minutu goste je sa bijele tačke u vođstvo doveo nekadašnji igrač Borca Nikola Mazić. Najbolju šansu za izjednačenje domaći su imali u 39. minutu kada je Miloš Žeravica iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Ipak, u nastavku susreta Banjalučani su uspjeli da naprave preokret. Prvo je rezervista Igor Aničić u 73. minutu glavom poslao loptu u gornji desni ugao nemoćnog golmana Boriše Bodiroge, da bi dva minuta kasnije poslije šuta Vladana Danilovića loptu sjajno prihvatio Milan Šikanjić i rutinski je poslao u mrežu.

Trećim trijumfomu četiri međusoba protiv jedine ekipa koja mu je bila rival u borbi za titulu i plasman u Premijer ligu Borac je pokazao da je zasluženo stigao prve pozicije i povratka u najviši rang.

Najslabiji akter susreta bio je arbitar Jovo Krić iz Trebinja koji je u nekoliko navrata donosio pogrešne odluke, a u posljednjem minutu prvog dijela isključio je trenera Banjalučana Darka Vojvodića koji je nekoliko puta opravdano protestvovao.