Protiv Zvezde za trofej: Čukarički bolji od Vojvodine u ponovljenom meču

18.05.2023. | 17:31

Fudbaleri Čukaričkog plasirali su se u finale Kupa Srbije, tako što su i u ponovljenom meču savladali ekipu Vojvodine sa 1:0.

Tokom srijede je trebalo da se odigraju obje polufinalne utakmice, ali je ona igrana na “Karađorđu” prekinuta u 33. minutu zbog obilnih padavina koje su onemogućile nastavak.

U tom trenutku je Čukarički imao dva gola prednosti preko Viktora Rogana i Mohameda Badamosija, te se očekivalo da će se utakmica nastaviti od tog minuta i rezultata samo u novom terminu.

Međutim, kako propozicije tog takmičenja nemaju predviđen dalji razvoj događaja u slučaju prekida meča, jedino rješenje je bilo da se krene ispočetka.

Na kraju su gosti iz Beograda pokazali da su svakako bolji tim slavivši golom Luke Adžića u 71. minutu, mada se odlučujući događaj na meču dogodio 20-ak minuta kasnije kada je isključen Uroš Vitas, navodi B92.

Ekipa Dušana Kerkeza će za trofej igrati protiv Crvene zvezde koja je u Bačkoj Topoli savladala TSC (0:3).