Produžeci presudili: Borac pobijedio Kluž 2:1, ali nije bilo dovoljno da prolaz

13.07.2021. | 21:26

Borac je imao produžetke u džepu do 118. minuta, a onda je Čipčiu maestralno pogodio za 2:1 i plasman Kluža u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Borac se, sa druge strane, i pored pobjede seli u drugo kolo Konferencijske lige, jer je u prvoj utakmici u Rumuniji izgubio rezultatom 3:1.
Podsjećanja radi, prvo poluvrijeme utakmice Borac – Kluž u na Gradskom stadionu u Banjaluci završeno je rezultatom 0:0, ali su u drugom domaćini stigli do vođstva od 2:0 što je izazvalo erupciju oduševljenja na tribinama.
Nakon sat vremena igre pao je prvi pogodak. Stojan Vranješ u 58. dovodi Borac u vođstvo.
Panajotis Moratis u 64. minutu postiže gol za Borac i banjalučki tim ima rezultat koji garantuje najmanje produžetak.
Do kraja drugog poluvremena nije bilo golova pa se otišlo u produžetke.
Nakon što je u prvom produžetku mladi golman Borca Ćetković spasio Borac, domaći tim sreća prati i u drugom dijelu sudijske nadoknade, kada je u 112. minutu stativa  zaustavila šut Kamore.
Sreća ipak nije dugo potrajala.
Rumune je u drugo kolo kvalifikacija odveo Kipčiju koji je u 118. minuti sjajno pogodio sa više od 20 metara za 2:1 što je bio i konačan rezultat utakmice na Gradskom stadionu u Banjaluci.

Oznake: Banjaluka, Borac, Kluž