Pripremni period: Čelsi uz dosta muke do pobjede

17.07.2022. | 12:32

Fudbaleri Čelsija pobijedili su meksički klub Amerika rezultatom 2:1.

Ovaj meč odigran je u Las Vegasu, u sklopu Čelsijevih priprema za sljedeću sezonu, na američkoj turneji.

Čelsi se dobro pomučio na ovom meču, ali je ipak uspio da dođe do trijumfa i to pred sam kraj utakmice.

Prvo je Timo Verner u 55. minutu postigao gol za vođstvo kluba sa “Stamford Bridža”, ali je poravnanje rezultata stiglo pet minuta kasnije.

Naime, Ris Džejms je poslao loptu u svoju mrežu i tako donio meksičkoj ekipi izjednačenje.

Ipak, Čelsi je do konačnih 2:1 stigao u 83. minutu kada je Mejson Maunt savladao golmana Amerike sa nekih dvadesetak metara.

Narednu utakmicu “plavci” igraju u noći između srijede i četvrtka, dok će Amerika igrati protiv aktuelnog šampiona Premijer lige, Mančester sitija.

Oznake: Čelsi