Prijateljska utakmica u Antaliji: Borac poražen od Šahtjora, Banjalučani pogodili stativu

05.02.2021. | 11:09

Fudbaleri Borca poraženi su od Šahtjora iz Donjecka sa 2:0 u prijateljskoj utakmici koja je odigrana u Antaliji.

Za samo dva minuta Šahtjor je došao do prednosti, oba pogotka postigao je Evgenij Konopljanka, prvi u 39, a drugi u 41. minutu.

Borac je solidno otvorio utakmicu, na početku bio ravnopravan rival, a onda je ukrajinski tim preuzeo blagu inicijativu koju je krunisao u završnici sa dva gola.

Prvi gol fudbaler Šahtjora Konopljanka postigao je uz pomoć Milojevića koji je nakon centaršuta sam sproveo loptu u svoju mrežu. Kod drugog pogotka Pavlović je dobro intervenisao jednom, ali je nakon odbijene lopte savladan.

Imao je i Borac u prvom dijelu priliku, ali je Zakarić pogodio mrežu sa spoljne strane.

U nastavku je viđena ravnopravna borba, Borac je imao odličnu priliku. Aleksandar Vojinović je u 72. minutu na desnoj strani prevario čuvara, ušao u kazneni prostor, šutirao, gađao suprotni ugao ali je golman Šahtjora intervenisao i skrenuo loptu u stativu, piše Srpskainfo.