Preskočena prva prepreka: Borac u osmini finala Kupa BiH

18.10.2022. | 16:04

Fudbaleri Borca prvi su učesnik osmine finala Kupa BiH, pošto su na gostovanju u Krupi na Vrbasu savladali aktuelnog šampiona Srpske i lidera Prve Lige, Krupu sa 3:1.

Gosti su poveli u 28. minutu golom pogotkom Envera Kulašina, a devet minuta kasnije na 2:0 povisio je Jovo Lukić. U 64. minutu Goran Zakarić je postigao i treći gol za Borac, a počasni pogodak za domaćina postigao je tri minuta kasnije Ajdin Redžić.

Ostale utakmice ove faze takmičenja igraju se sutra. Sastaju se: 14 časova: Jedinstvo (Bihać) – Sloga (Doboj), Laktaši – Igman (Konjic), Zvijezda 09 (etno-selo Stanišići) – Zrinjski (Mostar), Famos (Hrasnica) – Široki Brijeg, Budućnost (Banovići) – Željezničar (Sarajevo), Baton (Sarajevo) – Sloboda (Tuzla), TOŠK (Tešanj) – Velež (Mostar), Kolina (Ustikolina) – Posušje, Radnik (Bijeljina) – Tekstilac (Derventa), Zvijezda (Gradačac) – Gradina (Srebrenik), Sloboda (Novi Grad) – Rudar Prijedor, Rudar (Han Bila) – Rudar (Kakanj), 15: Sloga (Gornji Vakuf) – Leotar (Trebinje), 16: Alfa Modriča – Tuzla siti, 18 časova: Čelik (Zenica) – Sarajevo, prenosi Glas.

Oznake: Borac, Krupa, Kup RS