Preokret u Adelejdu: Čeh osvojio prvu titulu u karijeri

13.01.2024. | 10:12

Češki teniser Jirži Lehečka trijumfovao je na turniru u Adelejdu, posljednjem takmičenju pred Australijan open.

Lehečka je do prve titule u karijeri stigao poslije trijumfa nad Džekom Drejperom u finalu – 4:6, 6:4, 6:3.

Meč je trajao dva sata i devet minuta, a Lehečka je preokretom došao do trofeja, koji ove sezone nije branio Novak Đoković.

Drejper je bio znatno bolji u prvom setu, imao je brejk prednosti, uz to još četiri propuštene brejk lopte.

Obojica su propustili po jednu šansu u ranoj fazi drugog perioda, da bi Lehećka u 10. gemu iskoristio drugu, od tri vezane brejk prilike.

Lehečka je ključni brejk napravio u drugom gemu trećeg seta, da bi u petom gemu spasao tri brejk lopte i tako odbio nalet Drejpera.

Osim Lehečke, sa titulom u Melburn stiže i Alehandro Tabilo, koji je u Oklandu pobijedio Tara Danijela sa 6:2, 7:5.

Oznake: Jirži Lehečka