Premijer liga BiH: Zvijezda remizirala sa Širokim, Krupa poražena na Koševu

02.03.2019. | 19:19

Fudbaleri Zvijezde 09 odigrali su neriješeno protiv Širokog Brijega 1:1u okviru 21. kola Premijer lige BiH, dok je “fenjeraš” Krupa zaustavljena na “Koševu” u sudaru sa Sarajevom (1:2).

Izabranici trenera Darka Nestorovića nastavili su sa sjajanim partijama, ovaj put nisu upisali tri boda, ali ih je i sreća napustila! Tim iz Etno sela Stanišići poveo je pogotkom Fedora Predragovića u 66. minutu, i kada su svi pomislili da bodovi ostaju kod domaćina, u petom minutu sudijske nadoknade gosti dolaze do izjednačenja, a mrežu Erića pogodio je Bagarić.

Zvijezda 09 sada na svom kontu ima 23 bodova i nalazi se na devetoj poziciji premijerligaške tabele.

S druge strane fudbaleri Krupe nisu uspjeli napraviti iznenađenje protiv lidera sa “Koševa”, ali nisu bili ni daleko od toga. Sarajevo je slavilo dosta teže nego što se očekivalo sa 2:1. Mrežu sjajnog Markovića pogodili su Halilović u 4. minutu, te Ahmetović u 73. minutu, dok je u 36. minutu za Krupu pogodio Saša Nikodijević.

Krupa ovim porazom ostaje “fenjeraš” sa 16 bodova, dok je Sarajevo i dalje lider sa 49.

U trećem preostalu susretu današnjeg programa Tuzla siti i Čelik podijelili su bodove (1:1).

Treći srpski predstavnik u BiH eliti Radnik iz Bijeljine u nedjenju dočekuje mostarski Zrinjski.

Izvor:(RTRS)