Premijer liga BiH: Ubjedljiva pobjeda Krupe

13.04.2019. | 18:37

Krupa se tokom proljećnog dijela sezone u Premijer ligi BIH mučila sa realizacijom, a onda je protiv Čelika ekipa Sloboda Starčevića čak pet puta zatresla mrežu i ostala u borbi za opstanak.

Domaći tim je poveo u 16. minuti. Mandić je dobio loptu i šutirao lopta je zakačila nekog od igrača gostiju, prevarila Bojana Pavlovića i završila u mreži . U 26. minuti sjajna akcija Krupe. Nikodijević i Milanović su prevarili čuvare i lopta je došla do Brtana koji je šalje u mrežu.

Čelik je u 39.minuti smanjio na 1:2 preko Dilavera, a samo minut kasnije je Babić opet donio slavlje Krupi, te su domaći mirno otišli na odmor.

Gosti su praktično bez šanse došli do drugog gola. Zbunjenost odbrane Krupe iskoristio je Okić u 54. minuti. Trener Slobodan Starčević u igru je zatim uveo napadača Aganspahića koji se odužio na pravi način. Gotovo u prvom kontaktu pogodio je za 4:2.

Isti igrač je dobio loptu od Igora Makitana, sjajno je primio i postigao svoj drugi gol te riješio pitanje pobjednika.

Radnik je nastavio seriju sjajnih rezultata u komšijskom derbiju u Tuzli gdje je remizirao protiv Tuzla Siti 1:1. Jedini gol za goste postigao je Irfan Hadžić, a sigurno da mogu žaliti i za sva tri jer su u sudijskoj nadoknadi primili izjednačujući gol preko Stojčeva. Četa Mladena Žižovića je i dalje bez poraza u drugom dijelu šampionata.

• Sarajevo – Široki

Plasman: Sarajevo 56(meč manje), Zrinjski 53, Široki Brijeg 39(meč manje), Željezničar 36, Radnik 35, Čelik 35, Sloboda 34(meč manje), Mladost 30, Tuzla siti 29, Zvijezda 09 27, Krupa 21, Gošk 20(meč manje).

Izvor:(SrpskaInfo)