Premijer liga BiH: Borac savladao Zvijezdu 09, Radnik u finišu “slomio” Tuzlake

19.10.2019. | 17:10

Fudbaleri Borca su savladali Zvijezdu 09 u Ugljeviku sa 2:0 i tako bijeljinsku ekipu doveli u još teži položaj kada je u pitanju borba za opstanak.

Sa druge strane Banjalučani su napravili pomak na tabeli i povećali svoje šanse u borbi za plasman na međunarodnu scenu.

Pogotke za gostujući tim postigli su Ivan Crnov u 37. minutu poslije asistencije Almedina Ziljkića, te Stojan Vranješ u 62. minutu sa bijele tačke, a prethodno je Vukašin Benović u svom šesnaestercu oborio Sašu Kajkuta.

Radnik je na “Tušnju” sa ubjedljivih 3:0 savladao Tuzlu Siti zahvaljujući sjajnoj igri u finišu. Golove su postigli Demir Peco u 75, Mahir Karić iz penala u 82. i Vilim Posinković u prvom minutu sudijske nadoknade susreta.