Prekinut niz od tri poraza: Lebron donio preokret Lejkersima nad Jutom

17.02.2022. | 07:51

Los Anđeles Lejkersi napravili su preokret u posljednjoj dionici i savladali ekipu Juta Džeza 106:101.

Jurili su Lejkersi rezultat u drugom poluvremenu, da bi do izjednačenja došli na tri minuta do kraja (94:94). Razigrao se Lebron, pa je ekipa iz Los Anđelesa i povela 99:96. Na 13 sekundi do kraja Bogdanović je smanjio zaostatak svog tima na 103:101, ali je tačku na meč stavio Vestbruk sa linije za slobodna bacanja.

Najbolji u pobjedničkom timu bio je Lebron Džejsm sa 33 poena (14-23 iz igre, 3-8 za tri) i 8 skokova. Po 17 poena su ubacili Entoni Dejvis i Rasel Vestbruk, dok je Malik Monk stao na 13 poena (5-12 iz igre).

Kod ‘džezera’ je najbolji bio Donovan Mičel sa 37 poena (13-24 iz igre, 5-11 za tri), Bojan Bogdanović je postigao 15 poena (5-14 iz igre, 3-8 za tri), Džordan Klarkson je ubacio 13 poena (6-14 iz igre), prenosi Sportklub.

Lejkersi su prekinuli niz od tri poraza i sada su deveti na Zapadu sa skorom 27-31. Juta je poražena posle šest uzastopnih pobeda, trenutno je četvrta na Zapadu sa 36-22.