Poznati svi učesnici Lige šampiona

30.09.2020. | 23:17

Poznata su posljednja tri učesnika ovogodišnje Lige šampiona, a posljednjeg dana kvalifikacija nije nedostajalo drame.

Midjitland i Slavija iz Praga su odigrali 4:1, a Danci su u ovom meču napravili nevjerovatan preokret. U 83. minutu rezultat je bio 1:1 i Dancima su nedostajal 2 gola za prolaz. Oni su u posljednjih desetak minuta meča uspjeli da tri puta matiraju golmana Slavije i na volšeban način se plasiraju u LŠ.

Dramu smo vidjeli i u Grčkoj, gdje je PAOK izgubio od Krasnodara 2:1. PAOK je prvi zatresao mrežu, ali svoju. Poslije autogola Mihalidisa Grci su izjednačili, ali je Remi Kabelja donio prolaz dalje ruskom predstavniku.

U trećem duelu dana Salcburg je iskoristio crveni karton koji je dobila ekipa Makabija i sa pobjedom 3:1 lagano prošao u najelitnije fudbalsko takmičenje u Evropi.

Kako navodi MONDO portal, žrijeb za grupnu fazu održaće se 1. oktobra u 18 časova, a u narednoj sezoni nastupiće sledeči timovi:

Prvi šešir: Bajern, Sevilja, Real Madrid, Liverpul, Juventus, PSŽ, Zenit, Porto

Drugi šešir: Barselona, Mančester junajted, Mančester siti, Atletiko Madrid, Šahtjor, Borusija Dortmund, Čelsi, Ajaks

Treći šešir: RB Lajpcig, Inter, Lacio, Atalanta, Dinamo Kijev, RB Salcburg, Olimpijakos, Krasnodar

Četvrti šešir: Lokomotiva Moskva, Olimpik Marsej, Klub Briž, Borusija Menhengladbah, Istanbul Basakšehir Ren, Ferencvaroš, Midjitland.