Potpuna dominacija Nadala: Španac izgubio samo četiri gema u sudaru sa Mekdonaldom

30.09.2020. | 17:23

Španski teniser Rafael Nadal prepustio je samo četiri gema Mekenziju Mekdonaldu u drugom kolu Rolan Garosa. Branilac titule je slavio sa 6:1, 6:0, 6:3.

Nadal je bio dominantan u svakom segementu igre protiv 236. tenisera svijeta. Agresivno je igrao Španac, pa je do trijumfa došao za sat i 40 minuta igre.

Rafa je ostvario 95. pobjedu na Rolan Garosu.

Iako se je prvi servis gem Nadala trajao nešto duže, drugi nosilac je od početka kontrolisao situaciju na terenu. Uz brejk je poveo 3:1, a onda još jednom oduzeo servis rivalu za sigurno dobijen set.

U drugom Amerikanac praktično nije imao nikakvih šansi. Iako se nešto duže igralo u četvrtom gemu na servis Španca, nije se Nadal nijednom suočio sa brejk loptom. Aktuelni šampion u drugom setu nije dozvolio rivalo da se upiše na semafor.

Pustio je ruku u trećem setu Mekdonald. Ipak, brzo je Nadal došao do brejka za 2:1. Na kraju je još jednom oduzeo servis protivniku za maksimalnu pobjedu.

Španac čeka boljeg iz duela Nišikori – Travalja, prenosi Sport klub.