Poraz Srbije na startu Lige nacija

03.09.2020. | 22:51

Fudbaleri Srbije izgubili su na gostovanju od Rusije 3:1 u prvom kolu Lige nacija B.

Izabranici Ljubiše Tumbakovića kažnjeni su za velike defanzivne propuste u drugom poluvremenu.

Strahinja Pavlović je skrivio penal poslije kojeg je “zbornaja komanda” povela, a Maksimović je greškom, odnosno izgubljenom loptom, u 80. praktično riješio utakmicu.

Dzjuba je ukrao tu loptu i udarcem sa šesnaest metara postavio konačnih 3:1. Jedini gol za Srbiju postigao je Aleksandar Mitrović u 78. minutu, dok se u strijelce kod Rusije upisao i Karavaev (69).

Srbija za tri dana igra protiv Turske u Beogradu, dok Rusiju očekuje meč u Mađarskoj.

Ukupno deset utakmica UEFA Lige nacija odigrano je večeras. Samo dva susreta završena su bez golova Slovenija je u Ljubljani remizirala sa Grčkom, te Latvija na domaćem terenu sa Andorom.

Derbi su igrale reprezentacije Njemačke i Španije, a završeno je bez pobjednika sa po jednim golom na obje strane.