Poraz od devetog nosioca: Kraj za Krajinovića u Parizu

27.05.2022. | 18:10

Filip Krajinović nije uspije da se plasira u treće kolo Rolan Garosa.

Teniser iz Sombora je poslije 184 minuta igre izgubio od devetog nosioca turnira, Kanađanina Feliksa Ožea-Alijasima, 7:6 (3), 7:6 (2), 7:5.

Šteta, ako se ima u vidu da su čitav meč bili apsolutno izjednačeni.

U početnom setu, Krajinović jednostavno nije dozvoljavao Feliksu ni da pomisli na brejk priliku.

Odlično je Krajinović servirao, dobijao servis gemove, ali istina, ni Kanađanin nije popuštao na servisu.

U taj-brejku, Feliks je imao više nerava i strpljenja, dobio ga je sa 7:3 i tako poveo u meču.

Prvu brejk priliku u meču imao je Kanađanin i to u petom gemu drugog seta, ali je Krajinović uspio da je neutrališe i povede sa 3:3.

U sedmom gemu je ipak popustio, prvu brejk šansu koja mu se tu ukazala, Feliks je iskoristio, a potom potvrdio brejk, 5:3.

Međutim u narednom gemu, Krajinović je uspio da spasi dvije set lopte i to na sjajan način, volejom i drop-šotom, 5:4.

Pojavila se iskra nade, pojačao je u narednom gemu, napao i stigao da vrati brejk, 5:5.

Međutim u taj-brejku, Kanađanin je nepogrešivo pogađao linije, imao prvi servis kad god je poželio i tako je sa 7:2 stigao do velike prednosti, 2-0 u setovima.

Nije to pokolebalo Krajinovića, pojačao je u trećem setu i već u trećem gemu došao do brejka.

Poveo je sa 2:1, potom potvrdio brejk, 3:1.

Međutim, nije to bilo dovoljno, Kanađanin je uspio da se trgne, i u osmom gemu koji je bio najduži u meču do tada, sa 16 poena, iskoristi petu brejk loptu i izjednači na 4:4.

Potom je Feliks sigurno potvrdio brejk, bez izgubljenog poena, a onda je Filip izjednačio na 5:5.

Na 6:5, Kanađanin je uspio da ponovo oduzme servis Krajinoviću i tako završi susret.

Feliks će u osmini finala igrati protiv pobjednika meča između Rafaela Nadala i Botika van de Zandšulpa, prenosi B92.