Poraz Hrvatske u drugom kolu Lige nacija

08.09.2020. | 23:12

Reprezentacija Francuske pobijedila je u Parizu u spektakularnoj utakmici drugog kola Lige nacija selekciju Hrvatske.

Zanimljivo je bilo u Parizu gdje je Hrvatska prva stigla do vođstva, ali izgubila od Francuske rezultatom 4:2.

Poveli su Hrvati lijepim golom Lovrena u 17. minuti, igrali bolje u prvom dijelu, ali onda ostali bez koncentracije pred odlazak na odmor i dozvolili preokret Francuzima.

Prvo su domaći preko Griezmanna u 43. minuti poravnali na 1:1, da bi u sudijskoj nadoknadi Martial uputio udarac nakon ubacivanja Ben Yeddera i pogodio stativu, ali se lopta od golmana Livakovića odbila u mrežu gola Hrvatske, pa su Trikolori stigli do 2:1.

Nisu se Vatreni dali tako lako. Brekalo je u 55. minuti poravnao na 2:2, imali su gosti ubrzo još dobrih situacija, ali ih nisu iskoristili, a kaznio ih je Upamecano koji je u 65. minuti pogodio za 3:2.

Konačnih 4:2 postavio je Giroud sa bijele tačke u 77. minuti. Penal je inače dosuđen zbog igranja rukom Brozovića.