Ponovo na čelu Premijer lige: Arsenal savladao Čelsi na teškom gostovanju

06.11.2022. | 15:22

Fudbaleri Arsenala savladali su Čelsi na teškom gostovanju na Stamford Bridžu rezultatom 1:0.

Arsenal je bio bolji rival tokom svih 90 minuta. Gosti su imali dvije-tri dobre prilike, od kojih je Gabrijel iskoristio jednu, dok je Čelsi bio jako loš i može se “pohvaliti” time da za cijelu utakmicu jedini put nije došao u priliku da ozbiljnije ugrozi gol Arsenala.

Od starta je Arsenal krenuo sa inicijativom. Imao je Ben Vajt solidnu šansu u 10. minutu, na asistenciju Gabrijela Žesusa, ali je šutirao pored gola.  Zapravo, jedinu pravu priliku u prvom dijelu je imao Žesus, kada je u padu dočekao centaršut Martinelija i šutirao glavom.

Ređale su se polušanse Arsenala, dok je Čelsi nekako odolijevao. Sve do 64. minuta, Plavci su uspevali u onome što su namjerili, ali onda se desio korner koji je izveo Saka. Englez je gađao direktno na gol, a Gabriel se našao na gol liniji i unio loptu u mrežu.

Arsenal je ponovo na čelu Premijer lige sa 34 osvojena boda, dva više od Mančester sitija, dok je Čelsi na poražavajućoj sedmoj poziciji i ima samo 21 osvojen poen.

Oznake: Arsenal, Čelsi, Pobjeda