Podigli trofej u Kupu BiH: Zrinjski osvojio duplu krunu

17.05.2023. | 20:19

Fudbaleri Zrinjskog osvojili su duplu krunu pošto su u srijedu osvojili trofej u Kupu BiH.

U gradskom derbiju u finalu Kupa BiH Zrinjski je bio bolji od Veleža i slavio je s 1:0.

Plemići su ranije osigurali titulu prvaka BiH, a danas su osvojili drugi pehar namjenjen najboljem u Kupu u istoriji kluba.

U sadržajnoj utakmici koja je igrana u Zenici bolje su se snašli igrači Zrinjskog koji su slavili golom Marija Ćužea u 51. minutu. Vidjeli smo dosta prilika na obje strane, a bilo je i dosta varnica među igračima, posebno u finišu meča kad su igrači Veleža bili svjesni da im trofej bježi iz ruku. Bilo je i dosta prekida tokom posljednjih 10-ak minuta jer su navijači ubacivali predmete na teren.

Ova pobjeda je išla na ruku i fudbalerima Borca koji će ukoliko ovjere drugo mjesto u Premijer ligi BiH naredne sezone takmičenje na međunarodnoj sceni krenuti od 2. kola kvalifikacija.