Pobjeda Kecmanovića u prvom kolu Olimpijskih igara

24.07.2021. | 09:44

Srpski teniser Miomir Kecmanović pobijedio je Poljaka Kamila Majčržaka u prvom kolu Olimpijskih igara u Tokiju.

Kecmanović je trijumfovao u dva seta sa 6:4 i 6:2 protiv 115. tenisera planete za sat i 20 minuta tenisa na japanskom betonu.

Srpski predstavnik je odigrao mirnije u važnim poenima, onima koji su pravili razliku. Miša je slao duboke udarce, dok je Majčržak pokušavao da napada, ali je u presudnim momentima griješio.

Loptice su mu uglavnom završavale pored terena ili iza osnovne linije kada bi Kecmanović odigravao nešto bolje udarce, a meč je na kraju rutinski završio asom jer ga je služio i servis.

Ipak, detalji su odlučivali pitanje pobjednika pošto su obojica bili izjednačeni po broju vinera (16) i grešaka (20).

Prvi set je srpski igrač otvorio brejkom i odmah je poveo 2:0. Izgubio je prednost do 3:3, ali je onda opet oduzeo servis protivniku za 4:3 i dobio je taj dio igre.

Drugi set je bio bolji, pa je Miša u prva četiri gema već napravio dva brejka, otišao je na 4:0 i do kraja samo rutinski završio posao.

Njegov protivnik će u drugoj rundi takmičenja biti Ugo Umber koji je u svom meču prvog kola bio bolji od Pabla Anduhara u dva seta.