Pobjeda Borca u 02. kolu Premijer lige BiH

27.07.2019. | 22:32

Fudbaleri Borca pobijedili su Zvijezdu 09 1:o u utakmici 2. kola Premijer lige BiH, a gol odluke postigao je Stojan Vranješ u 24. minutu.

Gostujući sastav tokom većeg dijela bio je bolji tim, stvarao šanse ali su bodovi ostali na Gradskom stadionu u Banjaluci.

Prvi su zaprijetili gosti, Đelmić je, u 12. minutu, na desnoj strani promiješao odbranu Borca ubacio u sredinu ali napadači Zvijezde 09 misu dobro odreagovali.

Prvi udarac u okvir gola Zvijezde Borac je uputio u 16. Minutu nakon kornera. Vranješ je sa nekih 40 metara iskosa sa desne strane uputio udarac, nešto između šuta i centaršuta pa je Golman Zvijezde 09 bez već većih problema uhvatio loptu.

U 18. Gosti su ozbiljno zaprijetili, odigrali su odličnu akciju, Vojinović se ubacio po lijevoj strani, izašao sam pred golmana Lučića koji je odlično intervenisao. Četiri minute kasnije Zvijezda 09 je ponovo u prilici, ali nakon gužve u šesnaestercu golman Banjalučana Lučić ponovo dobro interveniše.

Izvor:(SrpskaInfo)