Po jedna pobjeda i poraz Srba u Monte Karlu: Krajinović prošao dalje, Đere izgubio

13.04.2021. | 18:35

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u drugo kolo Mastersa u Monte Karlu, pošto mu je na startu turnira Nikolos Basilašvili predao meč pri rezultatom 2:0 u drugom setu, dok je Laslo Đere poražen od Karena Hačanova.

Krajinović je u prvom setu bio siguran, završio je taj dio igre u svoju korist poslije samo 25 minuta sa 6:1. Napravio je dva brejka, poveo sa 4:0 i mirno priveo prvi set kraju.

Brejkom je počeo i drugi set, poveo je 37. teniser svijeta 2:0, a Basilašvili je zatim zbog povrede bio primoran da preda meč.

Naredni rival Krajinoviću biće Huan Londero, 94. teniser svijeta, koji je na Mastersu u Monte Karlu „srećni gubitnik“ i bio je slobodan u prvom kolu.

Hačanov je lako izašao na kraj sa srpskim reprezentativcem Laslom Đereom u prvom kolu turnira Masters serije u Monte Karlu. Slavio je 6:4, 6:1.

Rival Hačanovu u narednoj rundi biće bolji iz meča Travalja – Kareno Busta.