“Petarda” Zvezde protiv Fjorentine u Beogradu

26.07.2023. | 22:22

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Fjorentine sa ubedljivih 5:0 i bez poraza završili pripremni period.

Izabranici Baraka Bahara u potpunosti su nadigrali italijanski tim u prvih 45 minuta igre.

Zvezda je visokim presingom od starta meča pravila velike probleme zadnjoj liniji gostujuće ekipe. Stil igre crveno-belih isplatio se već u devetom minutu kada je Kraso iskoristio neopreznost Martineza.

Na 2:0 povisio je Kraso u 11. minutu nakon brze akcije i dobre asistencije Mirka Ivanića.

Samo tri minuta kasnije asistent iz prethodnog gola i sam se upisuje u strijelce i donosi crveno-bijelima velikih 3:0.

Piter Olajinka svoj drugi gol za domaćina postiže u 23. minutu nakon gužve pred golom Teraćana.

Konačni rezultat, 5:0 u prvom poluvremenu postavio je Osman Bukari u 27. minutu.

Igrači Crvene zvezde propustili su još nekoliko zicer situacija, ali vredi naglasiti da je i Omri Glazer nekoliko puta bio na visokom nivou.

U nastavku meča selektor Barak Bahar promenio je celokupan tim i dao šansu velikom broju fudbalera, čak i golmanu Popoviću.

U drugom poluvremenu, obje ekipe imale su po nekoliko dobrih prilika, ali nije bilo promjene rezultata.

Prvi meč naredne sezone, Zvezda igra na stadionu “Rajko Mitić” u nedelju 30. jula protiv Vojvodine.

Oznake: Fjorentina, Zvezda