“Petarda” Crvene zvezde: Srpski šampion zabilježio novu pobjedu na pripremama

28.01.2021. | 17:41

Fudbaleri Crvene zvezde sačuvali su maksimalan učinak na pripremama u Turskoj pobjedom nad Akademijom Pandev rezultatom 5:0 (1:0).

Crveno-bijeli je trebalo da ovog popodneva igraju protiv Maribora koji predvodi Mauro Kamoranesi, ali je taj susret otkazan i zakazan okršaj sa timom iz Sjeverne Makedonije.

Zvezda je još jednom sačuvala svoju mrežu, a protivničku napunila do vrha, iako u uvodnih 40-ak minuta nije uspjevala ozbiljnije da priprijeti.

Tek tada, u 40. minutu, “bravu” je otključao Milan Pavkov.

Pogodio je iz peterca, pošto je fintom prebacio loptu sa lijeve na desnu nogu i snažnim udarcem po sredini gola matirao golmana.

U dobrom ritmu su crveno-bijeli nastavili susret i poslije devet minuta igre u nastavku vođstvo je duplirano.

Strijelac je bio Veljko Nikolić i potom su se raspucali izabranici Dejana Stankovića.

Na 3:0 povisio je Mirko Ivanić, svojim prvim drugim golom na zimskim pripremama, i to poslije sjajne akcije crveno-bijelih.

Potom je i sam Ivanić lijepo asistirao za Dijega Falčinelija, koji je u 84. minutu postigao gol za 4:0.

Ali, to nije bilo sve, već je Italijan i u 88. minutu bio strijelac za konačnih 5:0.

To je Falčineliju četvrti gol na pripremama u turskom Beleku i najbolji je strijelac srpskog prvaka.

Zvezda je tako upisala treću pobjedu bez primljenog gola, nakon trijumfa nad poljskim Slaskom (4:0) i ruskom Ufom (1:0).

Poslkednju utakmicu u Turskoj Zvezda će odigrati 31. januara protiv ukrajinskog Šahtjora, što će biti i generalna proba za nastavak sezone, piše B92.