Partizan umalo prokockao pobjedu: Crno-bijeli odgovorili Zvezdi i vratili se na čelo tabele

03.03.2022. | 19:11

Fudbaleri Partizana trijumfovali su protiv Mladosti iz Lučana rezultatom 2:1 (1:0) u posljednjoj utakmici 25. kola Linglong Superlige Srbije.

Crno-bijeli su bili psihički poljuljani i prilično stegnuti zbog poraza u 166. “vječitom” derbiju prije četiri dana.

Vidjelo se to na startu, jer nije bilo niti energije, niti opasnosti od strane izabranika Aleksandra Stanojevića. Ipak domaći su poveli u 42. minutu kada je pogodio Rikardo Gomeš, a vođstvo je duplirao Miloš Jojić 12 minuta kasnije.

U samom finišu meča dijete Partizana Milan Bojović postigao gol za 2:1 i nadu gostiju koja je kao kvasac narasla nekoliko sekundi kasnije. Tek što su krenuli sa centra, Miletić je dva puta pogriješio i poklonio čist zicer Nemanji Obradoviću, a on kao da se iznenadio time što se desilo je loptu lansirao visoko preko gola.

“Parni valjak” se tako vratio na prvo mjesto na tabeli, ponovo ispred Crvene zvezde, koja je ranije tokom dana lako savladala Voždovac. Razlika između “vječitih” rivala ponovo iznosi dva boda i šampionska trka nastaviće se već tokom predstojećeg vikenda.