Partizan srušio Panatinaikos u Atini

03.11.2022. | 22:54

Košarkaši Partizana slavili su rezultatom 91:89 protiv Panatinaikosa u Atini u 6. kolu Evrolige.

Partizan je u šestom kolu došao do treće pobjede u ovoj sezoni Evrolige, a prve na gostovanju.

Apsolutni heroj Partizana je bio niko drugi do kapiten Kevin Panter sa 29 postignutih poena uz 1 skok i 4 asistencije.

Crno-bijeli su večeras slavili 91:89 u 6. kolu Evrolige, i tako ostvarili treću pobjedu.

Partizan je sjajno otvorio meč, i dobio prvu četvrtinu 31:16. Međutim, u nastavku je grčki tim zaigrao mnogo bolje, pa je početkom posljednje dionice, prišao na samo dva poena zaostaka, 72:70.

Onda Partizan pravi seriju 13-3, i činilo se da će rutinski privesti meč kraju, međutim, greškama gostiju opet se Panatinaikos vratio u meč, ali su crno-bijeli bili uspiješni u penal završnici. Panter je odigrao odličnu utakmicu i postigao 29 poena, Lesor je uz 15 poena imao i 11 skokova.

Kod domaćih, kojima je ovo peti poraz, Bejkon i Volters po 17 poena.

Partizanov doktor pogođen flašom u glavu

Doktor Partizana Moma Jakovljević pogođen je flašom u glavu na meču crno-bijelih sa Panatinaikosom u “OAKA” areni.

Meč je prekinut pri kraju posljednje dionice kada je Kevin Panter pogodio trojku za 88:78. Nekadašnji igrač Olimpijakosa je odlučio da to proslavi, što je izazvalo potpuni haos u grčkoj prestonici.

Navijači dugo nisu mogli da se smire, a na teren su počele da ulijeću svakakvi predmeti. U toj prilici je deblji kraj izvukao Jakovljević.

Sudije su privremeno prekinule utakmicu, a po povratku su crno-bijeli riješili meč u svoju korist i tako upisali treću pobjedu u nizu u Evroligi.