Partizan slomio Zvezdu u završnici, spektakl u režiji Alekse Avramovića

06.03.2022. | 20:49

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu sa 98:84 u trećem ovosezonskom “vječitom” derbiju.

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu rezultatom 98:84 u utakmici 21. kola ABA lige.

Crno-beli su tako uzvratili najvećem rivalu posle dva ovosezonska ubjedljiva poraza, u prvom delu sezone na Jadranu i finalu Kupa Radivoja Koraća.

Partizan sada ima skor 17-3, dok je Zvezda na 17-2, budući da ima utakmicu manje.

Apsolutni heroj pobjede Partizana je Aleksa Avramović koji je odigrao nestvarnu partiju i ubacio 33 poena, pet asistenciju uz jedan skok.

U trećoj četvrtini je vezao četiri trojke bez promašaja i ukupno 16 poena, a sa šuterskom klinikom nastavio je do kraja te je ukupno u drugom poluvremenu postigao 31 od 33 poena.

Trojke je šutirao 8/10 i u potpunosti slomio svaki otpor i duh branioca titule.

Ispravio je Partizan glavnu stvar o kojoj smo pisali poslije finala u Nišu, a to je energija koje jeste manjkalo prije dvije nedjelje.

Sada je Zvijezda djelovala umornije i praznije na tom polju, ali je Partizan pored toga imao i raspucanog Aleksu Avramovića koji je odigrao možda i najbolju partiju u karijeri.