Partizan slavio protiv Venecije

06.10.2020. | 23:23

Košarkaši Partizana ostvarili su prvu pobjedu u sezoni savladavši Veneciju na domaćem terenu rezultatom 95:73.

“Crno-bijeli” su poslije uvodnih poraza u Evrokupu i ABA ligi trijumfovali u drugom kolu evropskog takmičenja.

Utakmica je odigrana u dvorani “Ranko Žeravica” na Novom Beogradu, a izabranici Vlada Šćepanovića zablistali su u drugom poluvremenu i u posljednjih 20 minuta odigrali fenomenalan meč.

“Crno-bijele” je do pobjede vodila odlična odbrana u drugom poluvremenu, a režiser preokreta bio je Rašon Tomas koji je “eksplodirao” u trećoj dionici.

Najbolji kod domaćina bio je Rašon Tomas sa 22 poena (6/7), a odlično su ga pratili Miler-Mekintajer sa 18 poena (7/10) i šest asistencija, kao i Ognjen Јaramaz sa 17 poena.

Niko više nije bio dvocifren, a Erik Mika i Markus Pejdž su postigli po osam poena.

Na drugoj strani se istakao Mičel Vot sa 16 poena (7/11), Majkl Barmos je imao 11, a Džeremi Čapel devet poena.

U trećem kolu, 14. oktobra Partizan gostuje Uniksu u Kazanju, a Venecija dočekuje Burž.