Partizan slavio nakon drame: Soči pao poslije penal serije

12.08.2021. | 23:56

Fudbaleri Partizana pobijedili su Soči 4:2 poslije penala, u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

U prvom meču u Rusiji bilo je 1:1, dok je poslije regularnih 90 minuta u Beogradu bilo 2:2 (0:1).

Iz dvije iste akcije, Terehov je postigao dva gola i dva puta donio prednost, u 33. i 75. minutu, a na drugoj strani su strijelci bili Jojić u 54. i Šćekić u 90. minutu za dva izjednačenja i upravo je gol crnogorskog reprezentativca odveo meč u produžetke.

U produžecima nije bilo golova, pa su penali odlučivali pobjednika na stadionu Partizana.

Prvi penal je promašio Tsagalov, koji je pogodio stativu. Živković je odmah pogodio i donio prednost Partizanu poslije prve serije.

Svi ostali izvođači Partizana bili su sigurni, a onda je Stevanović odbranio penal i Vujačić je ovjerio pobjedu.

Partizan je dobro krenuo i imao je veliku šansu već u šestom minutu.

Duga lopta Natha stigla je do Markovića, koji ubacuje na drugu stativu do Holendera, a reprezentativac Mađarske gađa sa sedam metara i izblokiran je.

Zatim je dva minuta kasnije Marković gađao sa deset metara pored gola, pa još jednom gađao u 15. minutu, ovoga puta sa ivice kaznenog u donji lijevi ugao, ali je to odlično odbranio golman Sočija.

Poslije toga bio je korner, a Vujačić je propustio najveću priliku, kada je sa šest metara gađao daleko preko gola, iako je bio usamljen.

Natho je imao najbolju priliku poslije Vujačića – sa 17 metara gađao je iz slobodnog udaraca gornji lijevi ugao, ali je to fantastično odbranio golman gostujuće ekipe.

I onda niotkuda, Soči dolazi do prednosti.

Dupli pas su odigrali Barać i Terehov, Terehov je ostao usamljen na sedam metara i rutinski smjestio loptu u mrežu u 34. minutu za 0:1.

Partizan je imao još nekoliko solidnih pokušaja u prvom poluvremenu, ali je Soči otišao sa 1:0 na veliki odmor.

Odmah je u drugom poluvremenu krenuo Partizan jako i u napad, a to im se isplatilo u 54. minutu.

Tada je snažnim udarcecm sa 10 metara po zemlji pogodio Miloš Jojić i donio izjednačenje Partizanu.

Partizan je kontrolisao igru, pritiskao i napadao, ali nije bilo prave konkretne prilike, koja bi ugrozila gol Sočija.

I kao i u prvom poluvremenu, Partizan je bio bolji, napadao je, kontrolisao utakmicu, a Soči je iz prve prave akcije postigao gol.

Bila je to još jedna sjajna akcija ruskog tima i ponovo je realizator bio Terehov.

Nikog nije bilo na desnoj strani u odbrani Partizan i to su eksploatisali gostujući fudbaleri, pa su preko te strane ušli u kazneni prostor.

Lopta je ponovo stigla do Terehova, koji je ponovo sa peterca rutinski smješta u mrežu i Soči je ponovo poveo u 76. minutu.

Partizan je u završnici krenuo na sve ili ništa, pošto je morao da postigne pogodak makar za izjednačenje.

Fudbalski bogovi pogledali su Partizan – izjednačenje je stiglo u 90. minutu.

Šćekić je sa nekoliko metara glavom pogodio za 2:2 i poslao utakmicu u produžetke, javlja “B92”.

U prvom produžetku, Partizan se izvukao dva puta.

Prvo je Popović spasao svoju ekipu, kada je odbranio udarac Burmistrova sa pet metara.

Zatim je Vujačić nevjerovatnom intervencijom spriječio novo vođstvo Sočija.

Burmistrov je lobovao Popovića, lopta je bila već viđena u mreži, ali je crnogorski reprezentativac izvadio loptu sa gol linije i spriječio siguran gol.

U drugom produžetku nije bilo uzbuđenja, a u 111. minutu desila se zanimljiva izmjena.

Aleksandar Stanojević zamijenio je golmana – Nemanja Stevanović ušao je umjesto Popovića.

Želio je da Stevanović brani penale i do toga je i došlo.

Svi izvođači Partizana bili su sigurni na penalima – Živković, Rikardo, Suma i Vujačić.

Kod Sočija je već prvi penal promašio Tsagalov, koji je pogodio stativu.

U četvrtoj seriji Stevanović, koji je ušao u 111. minutu, brani penal, a pobjedu ovjerava Vujačić.

Partizan će za plasman u Ligu konferencija igrati protiv portugalske Santa Klare.