Partizan savladao Monako i zabilježio osmu pobjedu u Evroligi

05.01.2023. | 22:59

Košarkaši Partizana nastavili su seriju uspješnih rezultata u Evroligi, gde su 17. kolu takmičenja pred punim tribinama u Štark Areni savladali Monako 100:80 (26:17, 22:30, 21:21, 31:12) i tako došli do osme pobjede u sezoni.

Izabranici Željka Obradovića odigrali su sjajnu utakmicu, gdje su tokom većeg dijela susreta bili u prednosti. Gosti iz Kneževine, koji uoči ovog meča bili treći na tabeli Evrolige, parirali su rivalu tokom prve tri četvrtine, ali nisu uspjeli da izdrže nalet Beograđana u posljednjoj dionici.

Partizan je u odlučujuću četvrtinu ušao sa poenom prednosti (69:68), da bi ubrzo preuzeo kontrolu nad utakmicom poslije 13:3 serije (82:71). Crno-beli su u nastavku meča održavali dvocifrenu prednost na krilima Lesora i Egzuma, a valja napomentuti da su i napadačke moći francuskog tima stale kada je atmosfera u Areni doživjela vrhunac, nakon nekoliko atraktivnih poteza košarkaša Partizana.