Partizan putuje na Kipar: Crno-bijeli dobili rivala u kvalifikacijama za Ligu Evrope

26.07.2022. | 20:46

Fudbaleri Partizana igraće sa AEK-om iz Larnake u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. To je poznato nakon što su Kiprani ispali iz kvalifikacije za Ligu šampiona od Mitjilanda.

Nakon 90 minuta revanša bilo 1:1, baš kao i u Danskoj. Ni produžeci nisu donijeli pobjednika, ali su zato koncentrisaniji u penal seriji bili gostujući igrači.

Inače, Kiprani su poveli u devetom minutu igre preko nigerijskog fudbalera Viktora Olatundžija koji je ostao sam nakon jednog centaršuta Imada Faraža sa desne strane i lako sproveo loptu u mrežu gola. Doduše, izgledalo je kao na usporenom snimku, ali je i to bilo dovoljno.

Ipak. radost domaćina je trajala samo tri minuta prije nego što je nekadašnji bek Brentforda Henrik Dalsgard bio najviši u skoku nakon kornera svoje ekipe koji je izveo Anderson i donio joj poravananje.

Prvi meč između AEK-a i Partizana na programu je na Kipru u četvrtak, 4. avgusta, od 17.30 časova po našem vremenu, dok je revanš zakazan za sedam dana kasnije u Beogradu.