Partizan protiv Albe upisao četvrtu pobjedu u Evroligi

17.11.2023. | 23:07

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Albe iz Berlina 89:74 u utakmici 9. kola Evrolige.

Alba je bolje igrala na startu meča i vodila j20:14 u finišu prve dionice.

Partizan je na krilima odlične igre Alekse Avramovića preuzeo vođstvo u drugoj četvrtini, a najviše je bilo plus šest (34:28).

Prvo poluvrijeme okončano je 43:40 za “crno-bijele”.

U finišu treće dionice Partizan je prvi put stekao dvocifrenu prednost, a u 30. minutu imao je plus 13 (65:52).

Sa “plus 13” za domaćina (74:61) se ušlo i u posljednjih šest minuta igre i tad je već bilo riješeno pitanje pobjednika.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Avramović sa 20 poena, a dvocifreni su bili i Danilo Anđušić sa 16, dok su Zek Ledej i DŽejms Naneli dali po 14.

Za Partizan nisu igrali bolesni Alen Smailagić i povrijeđeni Kevin Panter.

Kod Albe se istakao Јohanes Timan sa 21 poenom, a dvocifreni su bili i Tim Šnajder sa 12 i Luis Olinde sa 10.

Partizan sad ima skor 4-5, dok je Alba ostala na samo jednoj pobjedi u devet rundi.