Partizan propustio ogromnu šansu – eliminisan iz Evrokupa

20.04.2022. | 22:50

Košarkaši Partizana poraženi su pred 19.000 navijača u beogradskoj „Štark areni“ od turske Burse rezultatom 103:95 poslije produžetka. u osmini finala Evrokupa i na taj način su završili učešće u ovom takmičenju, iako su bili veliki favoriti protiv ekipe koju vodi Dušan Alimpijević.

Poslije 40 minuta rezultat je bio 84:84. Imali su domaći kolosalnu priliku da meč u svoju korist riješe u regularnom dijelu utakmice, ali nisu uspjeli da realizuju prednost od pet poena u posljednjem minutu susreta usljed serije loših odluka.

Turski predstavnik će u četvrtfinalu igrati protiv Cedevita Olimpije, koja je lako eliminisala Turk Telekom.

Ekipa Željka Obradovića na taj način nije uspjela da izbori finale EK i plasman u Evroligu naredne sezone, pa će do tog cilja pokušati da dođe kroz ABA ligu.