Partizan porazom počeo sezonu u Evroligi

07.10.2022. | 22:09

Košarkaši Partizana izgubili su u prvom kolu Evrolige od Albe u Berlinu 100:84 (33:18, 28:15, 16:16, 21:19).

Crno-bijeli su nakon osam godina zaigrali u elitnom takmičenju, ali se nisu proslavili na novom “debiju“. Četvorostruki uzastopni učesnik Evrolige je od starta zagospodario terenom i zahvaljujući odličnoj timskoj igri i dobrim procentima šuta (16/21 za dva, 7/15 za tri) otišao na odmor rezultatom 61:43.

Beograđani nikako nisu uspjeli da se konsoliduju u napadu, a komunikacija u odbraniji je bila naročito loša. Raspucani domaćin je to uspio da iskoristi, pa je u jednom trenutku bilo i 26 (46:20) za njemački tim. Međutim, početkom drugog poluvremena sreća je napustila domaćina, a poslije dobre igre Anđušića i Egzuma, crno-bijeli su prišli na -10 (64:54) sredinom treće dionice.

Iako je sve mirisalo na preokret, Alba je ponovo počela da pogađa sa distance, pa je prednost i dalje bila velika pred početak odlučujuče četvrtine. U posljednjih deset minuta igrao se koš za koš, Panter i Ledej su se probudili, ali kasno. Partizan nije uspio da anulira lošu igru iz prvog poluvremena, pa su tako upisali prvi poraz u sezonu na evro sceni.

Oznake: Evroliga, Partizan, Poraz