Partizan obezbijedio proljeće u Evropi: Remi protiv Kiprana donio drugo mjesto u grupi

09.12.2021. | 20:48

Partizan je remizirao sa Anortozisom rezultatom 1:1 u 6. kolu Lige konferencija.

Fudbaleri Partizana kao drugoplasirani odlaze iz grupe B u osminu finala Lige konferencija.
Partizan je uspio da prezimi u Evropi u prvom ikada održanom takmičenju Lige konferencija zahvaljujući sjajnom Milovanoviću koji je postigao jedini gol za crno-bijele.
Osamnaestogodišnji napadač Partizana uspio je da se odlično snađe u kaznenom prostoru i da postigne svoj prvi gol u Evropi, odnosno treći u nizu na tri uzastopne utakmice.
Djelovalo je da će crno-bijeli uspješno premostiti ovo poluvrijeme i ovaj meč, a onda je u 33. minutu uslijedila katastrofalna greška golmana Popovića koji iz samo sebi poznatog razloga istrčava i pravi penal…
Hristodulopulos je penal relizovao i donio poravnanje. Na kraju se Partizan uspio odbraniti i prezimizi u Evropi.