Partizan nakon drame ispustio pobjedu u Vitoriji

03.11.2023. | 23:05

Košarkaši Partizana poraženi su u Vitoriji od ekipe Baskonije rezultatom 84:83, u meču šestog kola Evrolige.

Tradicionalno uzbudljiv meč igrali su španski i srpski tim, a ponovo je Baskonija slavila u dramatičnoj završnici.

Desetkovani Partizan bio je nadomak pobjede, imao prednost na sekund do kraja susreta, ali je Baskonija nakon ofanzivnog skoka i poena Monekea sa linije za slobodna bacanja, došla do trijumfa.

Svečano je bilo u Vitoriji, gde je publika prvo ovacijama dočekala novog/starog trenera Duška Ivanovića, a potom i odala priznanje Luisu Skoli, čiji je dres sa brojem četiri povučen iz upotrebe.

Baskonija je nešto energičnije ušla u meč i relativno lako stekla prednost od 8:3.

Uslijedile su minijature od Tristana Vukčevića, neočekivanog diskretnog heroja crno-belih u prvom poluvremenu.

Vukčević je ubacio 11 poena u prve dvije četvrtine, čime je vukao srpski tim i održavao napadački ritam.

Imala je Baskonija devet poena prednosti u drugoj deonici, ali je Partizan uspeo da smanji deficit na šest poena, sa koliko se otišlo na pauzu za poluvreme.

Treća četvrtina protekla je potpuno u znaku crno-bijelih.

Partizan je na maestralan način izašao u drugom poluvremenu, zatvorio prilaze ka svom košu, a na drugoj strani nalazio rešenja za lakše poene.

Serijom 16:2, crno-beli su potpuno preuzeli inicijativu i napravili preokret.

Vodio je Partizan i osam poena na momente, ali je u finišu treće deonice Baskonija bila ta koja je uspela da uhvati priključak.

Većim delom posljednje dionice, Partizan je bio ekipa koja je imala prednost i koja se pitala u ovom meču.

Ipak, trojke Hauarda, a onda i Marinkovića, približili su Baskoniju na samo poen zaostatka.

Partizan je imao periode praznog hoda, koji je španski tim u tim momentima znao da kazni, na kraju će se ispostaviti i kobno.

Baskonija je stekla tri poena prednosti, ali je Jaramaz pogodio izuzetno bitnu trojku za izjednačenje na minut do kraja meča.

Po ko zna koji put u posljednje dvije sezone, Džejms Naneli pokazao je koliko je bitan faktor za Partizan.

Kada se meč lomio, u poslednjim sekundama, Amerikanac je uspio da poentira pod faulom, čime je donio prednost 83:82 srpskom timu, na 13 sekundi do kraja.

Ipak, nije uspio tim Željka Obradovića da se odbrani u preostalom vremenu.

Miler Mekintajer promašio je otvoren šut za tri poena, ali je Moneke uhvatio ofanzivni skok, nakon čega je usledio faul Jaramaza.

Moneke je stao na liniju za slobodna bacanja na sekund do kraja susreta i bio miran i precizan sa penala.

Partizan je pokušao da “izmisli” poene u posljednjem napadu, ali nije prošla akcija i lob pas za Kaminskog, što je označilo poraz srpskog tima.

Moneke sa 16, a potom i Sedekerskis sa 14 poena, bili su najefikasniji u pobjedničkom timu.

U redovima Partizana, istakli su se Naneli sa 16 i Vukčević sa 13 poena.

Nakon šest odigranih utakmica, Partizan i Baskonija imaju učinak od po dvije pobjede i četiri poraza.