Partizan izbjegao dramu protiv Vojvodine i zakazao “vječiti” derbi u finalu Kupa Radivoja Koraća

16.02.2024. | 23:12

Košarkaši Partizana boriće u subotu za trofej Kupa Radivoja Koraća protiv Crvene zvezde, pošto su crno-bijeli u polufinalu u Nišu savladali ekipu Vojvodine 80:67.

Ekipa Željka Obradovića kontrolisala je igru i rezultat tokom svih 40 minuta utakmice u “Čairu”, iako je Vojvodina u poslednjoj deonici zapretila dramom.

Ipak, Ledej i Kaminski su u finišu meča poentirali, crno-bijeli se timski odlično branili, pa će se i ove godine za “Žućkovu ljevicu” boriti večiti beogradski rivali.

Poslje izjednačene prve dionice, Partizan se rezultatski odlepio u finišu prvog poluvremena, na krilima Džejmsa Nanelija i stekao sedam poena prednosti – 43:36.

Poslije tri četvrtine razlika je bila dvocifrena (60:50), ali se borbena Vojvodina na šest minuta do kraja spustila na samo tri poena minusa.

Za razliku od mnogih duela ove sezone, crno-bijeli nisu dozvolili dramu u završnici, prije svega zahvaljujući angažovanoj odbrani, ali i poenima Kaminskog i Ledeja.

Naneli i Ledej bili su najefikasniji u pobjedničkoj ekipi sa po 15 poena, Ledej je dodao 13.

Zvezda je u prvom polufinalu savladala ekipu Čačka 94 i braniće trofej osvojen prošle godine.

Finale Kupa Radivoja Koraća igra se u subotu od 21.00 sat u niškom “Čairu”.