Partizan “isprašio” Split: Najubjedljivija pobjeda crno bijelih u istoriji ABA lige

05.01.2022. | 20:47

Košarkaši Partizana odigrali su nevjerovatnu utakmicu i pobijedili Split rezultatom 109:49 u premijernoj utakmici 15. kola ABA lige.

Nije poslije prve dionice izgledalo da će crno-bijeli ostvariti ovako ubjedljivu pobjedu. Vodili su crno-bijeli sa 17:12, ali su u drugoj četvrtini primili samo pet poena, postigli 34 i tada je bilo jasno da Split u Beogradu nema šta da traži.

Nevjerovatno je izgledao rezultat na poluvremenu, 51:17, a onda je Partizan u nastavku igrao angažovano protiv značajno oslabljenog Splita Koronma virusom i do kraja je samo povećavao prednost.

Svi igrači Partizana su se upisali u strijelce, a najefikasniji je bio Glas sa 18, MIletić je postigao koš manje.

Kod Splita, nešto bolji od ostalih bio je Šorter sa 17 poena koji je bio i jedini dvocifren u gostujućem timu.

Ovo je druga pobjeda Partizana u kojoj su ubacili preko 100 poena, a najubjedljivija ikad u regionalnoj ligi.